Jak vybrat tu nejlepší mateřskou školu?

Přichází čas, kdy musíte dát dítě do mateřské školy? Pokud se k tomuto kroku už schyluje, pravděpodobně přemýšlíte nad tím, kam konkrétně dítě přihlásit, do jaké školky ho dát. Jelikož přechod do školky není nic snadného zejména pro rodiče, rodiče se snaží velice pečlivě vybrat školku, kterou budou děti navštěvovat. A jelikož je školek kolem dokola celá řada, prozraďme si to, jak vybrat tu nejlepší školku pro vaše dítě.  

Jak jsme zmínili, kolem dokola je celá řada školek a školských zařízení, tudíž není vůbec snadné vybrat si jednu jedinou, do které budete dítě přihlašovat. Sice zápisy se konají většinou během pár dní v roce, ale do mnohých školek je možné dítě přihlašovat průběžně během roku. Pojďme si však říct, co je třeba brát v potaz, pokud dítě chcete přihlásit do školky, stejně tak si prozraďme, co byste si měli při výběru školky uvědomit a podobně.  

Informujte se o vzdělávacím programu školky 

Když se dříve vybírala školka, vybírala se pro děti ta, která byla nejblíže bydlišti, která byla v docházkové vzdálenosti. Dnes chtějí rodiče dát dítě do takových školek, které jsou kvalitní a které mají zajímavý vzdělávací program. A právě na vzdělávacím programu školek záleží.  

Žádný rodič nechce, aby se čas strávený ve školce investoval jen do hraní her. Rodiče chtějí, aby se dítě během pobytu ve školce i něčemu novému naučilo, a tak hraje vzdělávací program opravdu velkou roli. Součástí vzdělávacího programu jsou také nejrůznější aktivity, k nimž patří například velice přínosné školy v přírodě nebo třeba výlety a podobně.  

Informujte se také o tom, za co platíte 

Pokud si mateřská škola účtuje na začátku nebo během roku nějaké poplatky, už před zápisem do dané školky byste si měli zjistit to, za co platíte nebo kolik budete platit. Zejména u soukromých školek se informujte o tom, jestli poplatky jsou určeny opravdu na vzdělávání dětí nebo jestli se jedná o poplatky, které školka použije pro své osobní účely, nikoli pro blaho dítěte. 

Mohlo by se vám líbit...