Nejlepší knihy pro děti

Děti by se měly neustále rozvíjet a měly by neustále růst. Mnozí rodiče však jejich péči zanedbávají, a pak se nemohou divit, že špatně mluví nebo že mají nevysvětlitelné chování. Rodiče by se svými dětmi měli rozhodně číst, a to už od raného věku, jelikož se dětem vyvíjí a rozvíjí jejich myšlení, jsou chytřejší a vnímavější. Ne nadarmo paní učitelky ve školkám dětem čtou před odpoledním šlofíkem, vědí, že je to, co k čemu. A rodiče by v tomto zvyku rozhodně měli pokračovat a měli by dětem chodícím do školky číst, kdykoli jdou spát. Je to jen pár minut, co si rodiče ze svého dne utrhnou, ovšem i těchto pár minut se zaslouží o lepší budoucnost dítěte.  

V případě, že chcete dětem začít číst nebo jim před spaním opravdu čtete pravidelně, ovšem nevíte, co dalšího jim máte číst, jelikož všechno máte přečtené, doporučujeme několik knih, které se dostali do žebříčku nejlepších knih pro děti. Vyberte si tu, která se bude líbit i dětem.  

Hravouka 

Knížka nazvaná Hravouka je určena pro děti od čtyř let, tedy je určená dětem, kteří už chodí do školky. Jedná se o velmi poutavou knížku, která se dětem zalíbí nejen díky poutavým příběhům, ale hlavně díky tomu, že si mohou vše vyzkoušet. Knihu má na svědomí Tereza Vostradovská, která je poměrně mladou autorkou dětské knížky.  

Knížka pojednává o ušaté myšce, která si ve své podzemní noře vytváří svou vlastní encyklopedii. A díky tomu se dostává na mnoho krásných míst, jelikož sama vede jakýsi průzkum, aby měla co do encyklopedie o přírodě napsat.  

Jezevec Chrujda našel velkou lásečku 

Pro děti starší, konkrétně pro děti od pěti let, je kniha Jezevec Chrujda našel velkou lásečku. Je to kniha od autorky Lucie Dvořákové. Příběh pojednává o jezevci Chrujdovi, který je velmi kamarádským stavitelem podzemních chodeb a nor. Zamiluje se do lasičky, ovšem není sám, kdo je do lasičky Aničky zamilovaný. Příběh je velmi poutavý dokonce i pro dospělé, kteří se nad knihou budou bavit stejně dobře jako děti. 

Mohlo by se vám líbit...