I v Ostravě se může zrodit génius

Ostrava má opravdovou Montessori školku. Dětem nabízí individuální přístup, rodinné prostředí s důrazem na rozvoj osobnosti, originální pomůcky podněcující tvořivost a také možnost pokračovat dál studiem na škole s prvky Montessori. Ta nabízí řadu výhod. Například výuku dvou světových jazyků už od 3.-4. třídy, kreativní prostředí a špičkově vybavené učebny. Rodiče i děti pak mohou přijít ve čtvrtek 6. února na Den otevřených dveří, který se koná přímo v nově zrekonstruovaných prostorách.

Mateřská škola Montessori funguje ve své budově v Ostravě-Hulvákách už sedm let. Přímo nad ní sídlí i základní škola s prvky Montessori pedagogiky. V nedávné době prošly obě výraznou proměnou. Nové jsou prostory, které jsou v kraji naprosto jedinečné. Změnilo se vedení školy, tým pedagogů, celkový přístup i pomůcky, které děti při výuce využívají.

Řada rodičů se domnívá, že budou mít Montessori absolventi problém přestoupit na druhý stupeň běžné základní školy. Obavy jsou zcela zbytečné. Naopak, naše děti mají díky interaktivnímu a projektovému způsobu výuky, Montessori pomůckám a neustálému procvičování učiva praxí, mnohdy větší znalosti než jejich vrstevníci”, říká ředitelka Základní a mateřské školy Montessori Ostrava Tereza Krčíková. Zatímco předškolní děti se dokážou bez problémů samy obléct, ustlat si postel nebo si nachystat svačinu, žáci zapojují svou fantazii, učí se samostatnosti, a díky vzdělávání v ucelených projektech si lépe dokážou osvojit probírané učivo. Stejně jako jiné děti, používají i malí studenti Montessori učebnice a pracovní listy, které navíc doplňují speciální pomůcky a také moderní interaktivní tabule v každé třídě. Velkou výhodou je rozšířená výuka cizích jazyků pod vedením aprobovaných rodilých mluvčí.

Samozřejmostí je i bilingvní vzdělávání v dalších předmětech. V rámci projektu „zdravá škola” funguje v budově čistička a pračka vzduchu. Speciální je i nábytek, který byl navržen a vyroben na míru potřebám Montessori pedagogiky.

Naše děti i žáci se do své školy těší. Každý den je čeká nejen poutavý způsob výuky, ale také úžasné prostory podněcující rozvoj osobnosti, bohatě vybavená tělocvična i řada zájmových kroužků jako keramika, vaření nebo hudebně-dramatická činnost”, popisuje Krčíková a dodává: „O Montessori pedagogice koluje řada mýtů a nepravd. Snažíme se je uvádět pravou míru na webu školy, a také v rámci pravidelných Dnů otevřených dveří. Nejbližší proběhne tento čtvrtek 6. února mezi 14:00 a 17:00 hodinou.

Montessori pedagogikou prošly i některé známé a úspěšné osobnosti, mezi nimi zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos, princové William a Harry, zakladatelé internetového vyhledávače Google nebo herci George Clooney a Hugh Grant. Více informací o Základní a mateřské škole Montessori Ostrava najdou zájemci na webu www.montessoriostrava.cz.

Montessori

Mohlo by se vám líbit...