Proč dát dítě do školky?

Když dítě dosáhne svého třetího roku života, rodiče zvažují, jestli ho mají nebo nemají dát do školky. Zatímco dříve bylo dávání dítěte do školky něčím zcela běžným a samozřejmým, dnes se kolem toho dělá zbytečné haló. Mnoho maminek se domnívá, že školka je tím nejhorším místem, kam mohou dítě umístit. Jiné jsou však toho názoru, že je to nezbytné. Pojďme si proto říct, proč se přiklonit k tomu, aby se dítě do školky po třetím roce života opravdu umístilo. Nelze sice říct, že je to úplně nezbytné, ale přináší to řadu pozitivního.  

Zisk na obou stranách 

Zprvu je třeba si uvědomit, že pokud dáte dítě do školky, získáte tím nejen vy jakožto rodič, ale také dítě jako takové. Zatímco vy budete moct jít opět do zaměstnání a nebudete muset své dítě kontrolovat na každém rohu, ratolest se zase součástí většího kolektivu a naučí se dovednostem, které byste je doma nikdy nenaučili.  

Je třeba si uvědomit, že dítě žije až do tří let věku v jakémsi izolovaném světě. I když se setkává s ostatními dětmi, stejně se nejvíce setkává s rodiči a případně s prarodiči. Jenže dítě potřebuje víc. Potřebuje větší kolektiv, ve kterém se naučí řadu dovedností, jak již bylo zmíněno. Například takové toleranci nebo soucitu dítě v domácím prostředí jen tak nenaučíte.  

Dítě se naučí starat se o sebe 

Dát dítě do školky je důležité i z toho pohledu, že se z dítěte stane samostatný člověk, který nebude na rodiče příliš vázaný. I když to možná zní hrozivě, je to něco, co se v budoucnu zkrátka a dobře oplatí. Nechcete přece, aby dítě nebylo samostatné a bez vaší pomoci nedošlo ani do školky, ani na pracovní pohovor.  

Nové aktivity i hry 

I když budete dítěti kupovat neustále nové hry, je to něco jiného, než když něco nového hraje se svými kamarády ve školce. Dejte dítěti proto prostor a do školky ho umístěte. Prospěje mu to nejen fyzicky, ale především mentálně.  

Navíc se v přítomnosti dětí naučí třeba rychleji mluvit. Učitelky kladou důraz na logopedii a v případě, že dítě vykazuje nějaké potíže s mluvením, logopedické problémy budou odhaleny a doporučí vám návštěvu odborníka. 

Mohlo by se vám líbit...