Knihy našeho dětství, které si zamiluje i současná generace

Každý člověk si jistě vzpomene na knihu, kterou v dětství naprosto miloval. Možná si nepamatujete to, o čem přesně byla nebo kolik měla stran či kolikrát jste ji přečetli, ale vzpomínáte si, jak moc jste ji milovali. Kupříkladu kniha jménem Honzíkova cesta byla něčím, co milovaly děti po celé České republice. Mluvíme dokonce o knize, která by bavila i současnou mladou generaci.  

I když si možná říkáte, že dnešní generaci zrovna netěší knížky, není tomu tak. Jsou knihy, které zaujmou i děti vyrůstající v době digitální a v době plné moderních technologií. A kupodivu se pro ně zajímavé knihy najdou také v seznamu knih, které si pamatujeme z našeho dětství.  

Dášenka čili život štěněte 

Pozitivní, respektive kladný vztah ke zvířatům mají děti prakticky od malička, pokud jim dané zvíře nějakým způsobem neublíží. Většinou však děti patří k těm, které si musí pohladit pejska nebo kočičku, pokud je uvidí venku. I proto možná ty nejmenší zaujme kniha od Karla Čapka, která se stala prakticky legendou mezi knihami. Mluvíme o knize jménem Dášenka čili život štěněte, kterou si možná moc dobře pamatujete ze svého dětství.  

Kniha obsahuje nadčasové příběhy malého štěněte. Možná si dokonce vybavíte vůbec první větu z knihy, kterou je: ,,Dášenka nejdříve byla “takové malé bílé nic”. 

Povídání o pejskovi a kočičce 

Karel Čapek však není jediný, kdo umí zaujmout současnou mladou generaci. Děti budou milovat jistě i knihu s názvem “Povídání o pejskovi a kočičce”, za kterou na druhou stranu stojí jeho bratr – Josef Čapek.  

Určitě si každý člověk vybaví alespoň jednu povídku z knihy. Kupříkladu povídání o tom, jak pejsek a kočička vařili dort – to je něco nesmrtelného, co by mělo znát naprosto každé dítě. 

Další knihy, se kterými zaujmete nejmenší 

  • Malý princ 
  • Broučci 
  • Děti z Bullerbynu 
  • Cesta do pravěku 
  • Ferda Mravenec 

Mohlo by se vám líbit...