Sporty pro děti ve školce. Jaké si zamilují?

Děti bychom měli učit sportovat už od raného věku. Jen tak si vypěstují ke sportu jakýsi vztah a budou v budoucnu volit sport před nejrůznějšími internetovými technologiemi. Pokud budete vést děti ke sportu, nebudete vychovávat obézní jedince, kteří by později měli potíže se zdravím. I učitelé v mateřských školách doporučují sportovat s dětmi, jelikož právě v tomto raném, brzkém věku v nich pěstujete jakousi touhu po sportování, později se to vyplatí.

I v samotných mateřských školkách děti neustále sportují. Seznamme se s aktivitami, kterým se věnují ve školkách, a také si prozraďme aktivity, které můžete s dětmi dělat vy, abyste v nich probudili lásku ke sportu. Sporty by měly být zábavné, nemusíte do nich už od brzkého věku nutit myšlenku, že musí být v daném sportu nejlepší a že přesto nejede vlak. V takovém případě si děti vypěstují jen nechuť ke sportování.

Jak se sportuje ve školkách

Ve školkách se velmi často provádí ranní rozcvička, která je samozřejmě na místě i po odpoledním šlofíku. Děti se tak nastartují a probudí, nebudou zívat zaženou tak únavu. Kromě toho se chodí dnes a denně na procházky, což je pro děti taky jakýsi pohyb, i když ten základní. Mnozí učitelé chodí s dětmi do plavání, což je sport, který si děti zamilují – snad neexistuje dítě, které by nemilovalo vodu a které by ve vodě nevydrželo dlouhé hodiny.

Kromě toho se často dělají sportovní dny pro děti, během kterých se běží, skáče do písku či podobné věci, které se obvykle začínají dělat až na základní škole.

Jak sportovat s dětmi po školce

Pokud chcete dítě vést ke sportu, měli byste s dítětem sportovat i po školce. Kromě plavání doporučujeme brát děti na kolo nebo ho případně můžete učit v zimě bruslit nebo lyžovat. I to jsou sportovní aktivity, s nimiž se začíná v brzkém věku a do nichž se dítě může zamilovat.

Mohlo by se vám líbit...