Jak přežít nástup dítěte do školky

Nástup dítěte do školky bývá náročné spíše pro rodiče než pro dítě. Většina dětí se do školky těší, ovšem rodiče nechtějí své děti do školky pustit, když jsou na ně zvyklí a když je vidí od narození vlastně neustále během dne. Pokud patříte k rodičům, kteří špatně snáší nástup dítěte do školky, měli byste vědět, že v tom nejste sami. Je mnoho takových rodičů, kteří by nejraději nástup dítěte do mateřské školy přeskočili nebo oddálili. Abyste však zvládli nástup dítěte do školky stejně hravě jako děti, poradíme vám, co dělat.  

Samozřejmě každý rodič se s nástupem dítěte do školky potýká jinak. Někteří k tomu přistupují s chladnou hlavou, jiní jsou však v nervovém vypětí a jsou nervózní po celé dlouhé týdny. Doufají, že dítě školku zvládá, většinou jsou to však rodiče, kteří školku zrovna nezvládají. Aby vás tedy nástup do školy nezruinoval jak fyzicky, tak psychicky, dejte na našich pár rad, které vám nástup dítěte do školky rozhodně zpříjemní a zjednoduší.  

Začněte inhalovat 

Rodiče se zkrátka potřebují pořádně uvolnit, musí přestat na chvilku myslet na své malé ratolesti, které se zrovna nachází ve školských zařízeních. Ideální proto podle odborníků je, aby rodiče inhalovali. Ideální je eukalyptus na prodýchání nebo máta, která člověku přinese jisté uvolnění. Vůně mandarinky je taky skvělá, jelikož dokáže člověka rozveselit.  

Zaměstnejte se 

Nejdůležitější je zvládnout hodiny bez svého dítěte. Proto je dobré se zaměstnat. V práci na sebe berte velké a těžké úkoly, doma raději uklízejte nebo sledujte napínavý seriál, čtěte knihu. Pokud se nebudete moct koncentrovat, začněte třeba cucat bonbony, což je aktivita, která člověka odvede od jeho myšlenek naprosto zaručeně.  

Snažte se dobře vyspat 

Nástup dítěte do školky zvládnete jedině tak, když se dobře vyspíte. S člověkem spánek dělá divy. Pokud je člověk vyspaný špatně, má špatnou náladu a ke všemu přistupuje negativně. Pakliže je však vyspaný dobře, najednou nic není tak špatné, jak se zdálo. 

Mohlo by se vám líbit...