Mateřská škola Skalice

Ve Skalici, která je součástí Frýdku-Místku, se přímo na adrese zdejší základní školy nalézá také mateřská škola. Skalice číslo 192 proto skrývá dvoutřídní mateřskou školu s kapacitou celkem 45 dětí. Společně se základní školou, pod kterou patří, využívají také tělocvičnu, jídelnu a školní zahradu. Kromě toho má škola k dispozici i dva počítače, které používá pro vzdělávací programy. Obě dvě třídy mateřské školy mají k dispozici hernu. Kromě toho je v základní škole i keramická pec, kterou mohou k vypalování svých výrobků využít i děti z mateřské školy.

V centru pozornosti je soulad s přírodou

Tato mateřská škola ve Frýdku-Místku se profiluje jako škola snažící se o úzké sepětí dětí s přírodou. Vytváří si vlastní motivační program s názvem Lesní škola. Projekt učí děti chápat vztahy s přírodou, snaží se o prvky ekologické výchovy. Jde především o zdravou mateřskou školu. Kromě toho sází ale i na všestrannost dětí. V centru zájmu je i práce dětí s počítačem, který se naučí ovládat ještě před svým nástupem do základní školy.

Zelenou má kreativita i akce s rodiči

Rozmanité zkušenosti a poznávání světa dostává zelenou i v dalších oblastech, a to v kreativitě. Příkladem je zmiňovaná keramická pec, kde děti získávají první zkušenosti s hlínou a prací s ní. Kromě toho se děti aktivně účastní různých kulturních, sportovních a společenských akcí. Například nacvičují vánoční program, prezentují se výstavami svých vánočních prací. Učí se rovněž anglicky. Kromě toho spolupracují i s dalšími organizacemi například v oblasti plaveckého výcviku nebo kurzu lyžování.

Webová stránka:
Kontaktní mail:
Kontaktní telefon:

Mohlo by se vám líbit...