Mateřská škola Dobratice

mš dobratice

K základní škole Dobratice u Frýdku-Místku náleží i Mateřská škola Dobratice. Mottem mateřské školy je: „Pojďte si sem s námi hrát, učit se a povídat, ať se Vám tu pěkně daří, celý rok a nejen v září.“ Z výše uvedeného hesla vyplývá, že se pedagogičtí pracovníci snaží vytvářet pro děti prostředí plné nových a zajímavých podnětů, v němž mohou spokojeně prožívat své dětství po boku kamarádů. Plán vzdělávání mateřské školy Dobratice se zaměřuje na poznávání světa kolem sebe i sebe samého.

Rozmanité aktivity posilují vnímání

Těžiště vzdělávání spočívá v poznávání světa a všech jeho barev, dále v nabývání rozmanitých zkušeností, v rozvoji jazykových dovedností. Rozhodně se ale nezapomíná ani na pohybové, hudební a výtvarné aktivity, kterých je vzdělávací plán plný. Snahou je rozvíjet děti všestranně, vybírat pro ně zajímavé aktivity, které povedou k jejich komplexnímu rozvoji.

Vzdělávací program a jeho bloky

Školní vzdělávací program nese název „Poznáváme život s Kuřátkem“ a vychází z následujících bloků: Moje školička a noví kamarádi, tento blok má za cíl usnadnit začleněné nově příchozím dětem, pomoci jim při vytváření kamarádství a dále také seznámit nové děti s okolím mateřské školy. Dále děti mohou využít zájmové kroužky anglického jazyka, keramiky a cvičení na balančních míčích. Kromě toho vznikají vždy i sezónní bloky, například Pestrobarevný podzim, Kouzelná doba vánoční zaměřené na aktuální roční dobu a vše, co se s ní spojuje, tedy aktivity jako pozorování přírody, oslava svátků. Velmi intenzivně probíhá i spolupráce Mateřské školy Dobratice se Spolkem rodičů. Organizují se nejrůznější společné akce, rodiče jsou pravidelně informování o aktuálním dění ve školce. Formou výzkumů se i pravidelně zjišťuje spokojenost rodičů s fungováním školy.

Webová stránka:
Kontaktní mail:
Kontaktní telefon:

Mohlo by se vám líbit...