Mateřská škola Pastelka

Ve Frýdku-Místku na ulici J. Čapka najdete Základní a mateřskou školu. Patří pod ní mateřská škola Pastelka, která byla založena už v roce 1925. Od roku 2003 je součástí Základní škola Jana Čapka, sídlí ovšem v budově historické vilky ve Slezské ulici. Jedná se o malou školku rodinného typu s kapacitou do 48 žáků rozdělených do dvou tříd.

Všestranný rozvoj především

Cílem je všestranný rozvoj osobnosti dítěte podle hesla „Kolečko potřeb pro každého,“ které respektuje přirozené lidské potřeby ve společnosti a v celém světě. Dalším bodem je rozvíjení komunikace a spolupráce. Jde o to připravit dětem něco, co pomůže k jejich rozvoji, prožívání radosti. Budova je okraji města, v okolí jsou možnosti procházek do přírody. Přímo u vilky je školní zahrada s mnoha atrakcemi, kde si děti mohou nerušeně hrát, mají prostor pro svoje pohybové aktivity.

Webová stránka:
Kontaktní mail:
Kontaktní telefon:

Mohlo by se vám líbit...