Mateřská škola Kouzelný svět

mš kouzelný svět

Ve Frýdku-Místku v ulici Nad rybníkem se nalézá soukromá Mateřská škola Kouzelný svět. Tato mateřská škola sází především na individuální přístup, jenž je prakticky nejdůležitějším faktorem pro skutečný rozvoj dítěte. V mnohačlenné skupině je ale tento rozvoj skoro nemožný. Proto Mateřská školka Kouzelný svět nabízí co nejmenší počet dětí ve třídě a kromě dvou učitelek na každou třídu navíc i asistentku pedagoga. Tím pádem se zvyšuje kvalita vzdělávání i přístupu k jednotlivým dětem. Tato školka přijímá děti už od dvou let.

Vstřícnost k individuálním potřebám

Rodiče jsou vždy perfektně informováni o aktuálním dění ve školce, a to dokonce i on-line formou. Pod svým heslem mohou rodiče kdykoli nahlédnout do třídy a zjistit tak přesně, co jejich potomek právě dělá. Díky tomu získávají maximální kontrolu nad jeho činností i nad pedagogickými aktivitami učitelů. Celé prostředí školky je nově zrekonstruované, takže nabízí dětem velice příjemné a naprosto moderní prostředí. Učitelé mají vstřícný přístup i k individuálním potřebám dítěte jako například zdravotní potíže, diety, alergie.

Vzdělávací program se přizpůsobuje individualitě

Mateřská škola Kouzelný svět ve Frýdku-Místku se může pochlubit rozsáhlou zahradou určenou pro pohybové aktivity dětí. Nacházejí se zde rozmanité herní prvky, které ovšem splňují veškeré bezpečnostní předpisy. Vzdělávací program školy vychází z naplňování fyzických a psychických potřeb dětí předškolního věku. Přizpůsobuje se individualitě každého dítěte. Součástí jsou i nadstandardní aktivity jako například výuka angličtiny dvakrát nebo třikrát týdně, saunování a plavání v Aqua parku Olešná nebo lyžování.

Mateřská škola Kouzelný svět již ukončila svou činnost. Od 1.9.2023 se na stejné adrese nachází PLANETKA – Montessori mateřská škola a také PLANETA – Montessori základní škola. Informace o školce i škole najdete na www.skolaplaneta.cz.

Mohlo by se vám líbit...