Vánoční tradice, které s dětmi držíme v Česku

Říká se, že ty nejkrásnější vánoční svátky prožijete jenom v opředení dětí. Jejich radost z dárků nalezených pod stromečkem je totiž tak obrovská, že vám taková podoba Štědrého dne opravdu utkví v paměti. Aby letošní vánoční svátky byly opravdu ty nejkouzelnější, pojďme si představit vánoční tradice, které s dětmi u nás držíme. A že jich je! 

Dopis Ježíškovi 

Vánoce jsou nejen těmi nejkouzelnějšími svátky v roce, ale jsou také těmi nejvíce naivními, dalo by se říct. Věříme v to, v co bychom běžně během roku nevěřili. A Ježíšek je jedním z nich. Proto děti nejrůznějšího věku píšou po celé republice dopisy Ježíškovi, které poté společně s rodiči vkládají za okno. A ráno se s nadšením jdou podívat na to, jestli už tu onen Ježíšek byl či nikoliv a jestli si dopis vzal. 

Děti si do dopisu Ježíškovi většinou píšou všechny dárky, ale někdy nechybí ani jiná přání, než přání o materiální dárky. Někdy jsou dokonce doplněny o kresby. 

Zlaté prasátko 

V co dalšího se během vánočních svátků věří? Rozhodně ve zlaté prasátko. Tuto tradici v mnohých z nás zakořenila vánoční reklama na nejmenovanou limonádu, která celou tradici i popisuje – když se vydrží až do večera nepapat, uvidí se zlaté prasátko. 

Představa zlatého prasátka je pro mnoho dětí opravdu lákavá. Rodiče by však neměli zapomenout toto zlaté prasátko poté vytvořit, pokud dítě opravdu vydrží do večera nejíst. 

Zdobení stromečku 

Zdobení stromečku je další vánoční tradice. Její pojetí je však v každé rodině jiné. Zatímco do některých rodin vnáší Ježíšek už nazdobený stromeček, v některých se děti na zdobení stromku podílí. 

Ostatně to platí ve všech případech – každá rodina si vánoční tradice interpretuje trochu jinak.  

Dále bychom mohli zmínit ještě zpívání u vánočního stromečku, zpívání koled obecně nebo pečení cukroví, což je s dětmi opravdu zábava. 

Mohlo by se vám líbit...