Proč přihlásit dítě do kroužku

Přemýšlíte nad tím, jestli dát dítě do kroužku? Nejste jediní. Téma ,,kroužky” jsou jedním z hlavních, které vede řada rodičů. Většina z nich začínán s kroužky až ve školním věku, ovšem k rozvíjení dětských schopností může dojít už ve školce. Stačí jen zvolit správný kroužek, který budou děti hlavně milovat a vyhledávat.  

U dětí ve školce platí dvojnásob to, že je daný sport nebo podobná činnost musí bavit. Pakliže budou do dané aktivity nuceni, nikdy si k ní nenajdou pozitivní vztah. Ne nadarmo se říká, že kroužky pro děti jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Pokud chcete jen zalepit volný čas dítěte, ke kroužkům se neschylujte.  

Musí být zábavou 

Jak již bylo zmíněno, kroužky pro děti musí být opravdu zábavou. Pokud je baví, můžou jim pomoct rozvinout nejen hromadu vlastností, ale také přinést potřebné sebevědomí, samostatnost i nezávislost. Navíc se v nich může probudit i týmový duch, soucit a veledůležitá trpělivost.  

I když je nejlepší, pakliže si kroužek vybere samo dítě, i rodič by měl zakročit. Kroužky pro děti se vybírají zásadně s rozmyslem a velice důsledně. To, jestli budou vevnitř nebo venku, na tom tak úplně nesejde.  

Jaké kroužky jsou u dětí populárních? 

Pokud doma máte hyperaktivní tornádo, pak se vyplatí vsadit na venkovní aktivity, při kterých se dostatečně vyřádí. Ovšem ani ty vnitřní kroužky nejsou na škodu. Mezi dětmi navštěvujícími školky je oblíbené především malování, ale také keramika.  

Už od mateřských škol se může vypěstovat i tolerance vůči zvířatům. Děti tak v předškolním věku můžete zavést třeba na chovatelský kroužek ke koním. Mohou to však být i kroužky obecně výtvarné, kde se bude rozvíjet dětská představivost i motorika. 

Jaký konkrétní kroužek je u vašeho dítě nejoblíbenější? Jaký u vás vítězí? A co vaši ratolest opravdu baví? 

Mohlo by se vám líbit...