Nezapomeňte dítěti nahlásit obědy!

Opět začal nový školní rok. Nejen, že děti se chystají do školy, ale také musíte své malé ratolesti nachystat do školky. Děti se ale už určitě těšily, vždyť ve školce je to jenom jedna velká zábava. Rodiče však musí počítat s tím, že se zase budou platit nějaké poplatky za potřeby, které dítě využije během školního roku, že přijdou také různé poplatky na různé akce, které budou školky konat pro děti. Bude to tedy opět velká řada financí, které jsou bohužel nevyhnutelné.

V poslední době se akcí ve školkách koná tolik, že rodiče často zapomínají na to, co se musí všechno udělat. Sice se musí zaplatit řada akcí, ale také se dítě musí přihlásit třeba na obědy. Většina rodičů nemá čas na to, aby denně vařila dětem, které se pak na hodinu vytratí ze školky, aby se naobědvali, proto se raději volí ta možnost, že děti jedí pěkně ve školce se svými kamarády pod dohledem učitelů.

Mnoho rodičů si myslí, že obědy se počítají jako běžná věc, že je to samozřejmost, ale mnohdy to tak není. V řadě školkách se bohužel musíte na obědy přihlásit, proto na to nezapomeňte, ať není vaše dítě o hladu.

Nedorozumění vznikají každý rok

Samozřejmě se nejedná o nic ojedinělého. Každým rokem se řada rodičů setká s nedorozuměním, kdy paní učitelky volají, zda jejich ratolest už má či nemá nahlášené obědy, tudíž jestli je mohou vzít nebo nemohou vzít na oběd. Rodiče pak honem běží do školky toto nedorozumění vysvětlit.

Kde seženu informace o přihlášení na obědy?

Každá mateřská škola by měla mít ze začátku roku na svých webových stránkách patřičné informace, které se týkají právě tohoto – tedy přihlášení na obědy. Měla by tam být cena, jaká se vás bude týkat, jak obědy platit a také další potřebné informace. Mnohdy na stránkách jsou zveřejněny dokonce i jídelní lístky, tudíž si můžete zkontrolovat, co vaše dítě v daný den jedlo.

Mohlo by se vám líbit...