Mateřská škola Beruška má svou perfektní zahradu!

Školky ve Frýdku-Místku se neustále předhánějí v tom, která bude lepší. Jenže mnohdy se toto nesmyslné předhánění odrazí na dětech, což nikdo nechce. Školky se proto rozhodly zaměřit se hlavně na děti a chtějí jim nabídnout tu nejkvalitnější péči. Během letních prázdnin se tak rozhodly mnohé školky upravit své prostředí, zrekonstruovat to, co bylo potřeba, mnohé školky se zateplily. Udělalo se tedy vše, co se mělo, a děti jsou snad letos nadmíru spokojeni.

Řada frýdecko-místeckých školek se dokonce zapojuje do různých projektů, které stojí za zmínku. Populární je například projekt Celé Česko čte dětem, během kterého se dětem pravidelně předčítá. Předčítání je pro děti v dětství klíčové, protože se rozvíjí nejen jejich myšlenkové pochody v hlavě, ale také se rozvíjí jejich slovní zásoba a pěstují si v sobě pozitivní vztah ke knize.

Nicméně vraťme se opět k frýdecko-místeckým školkám, které se pokoušejí o to, aby pro děti vypěstovaly to nejlepší prostředí. Jestliže navštěvujete mateřskou školu Beruška, moc dobře víte, že se zde už několik let nachází zahrada v přírodním stylu. Vznikla konkrétně před třemi lety. Mnoho rodičů o tomto prostředí ale přece jenom neví, proto si ho pojďme trochu přiblížit.

Zahrada plná her!

Pokud má školka svou vlastní zahradu, je to fantastické. Děti si tak mohou během teplých dní skotačit venku, nemusí být uzavřeni v místnosti. Samozřejmě se může chodit ven i v době zimního období, ale oblékat a svlékat kombinézu se moc nechce. Tato krásná zahrada, kterou najdete v mateřské školce Beruška, je plná dětských her, které nabádají k pohybu. Děti tak nezakrní a jejich kondice bude pořád na dobré úrovni.

Samozřejmě na této zahradě nenajdete jenom aktivní hry pro více energické jedince, ale také jsou tu i možnosti relaxační a klidové činnosti, které vedou k uspokojení nejen biologických, ale také i psychických potřeb dítěte.

Zahrada jako prostor pro každého

Zahrada je místo, kde můžou děti společně, ale také individuálně bádat, seznamovat se s živou, ale taky s neživou přírodou. Paní učitelky pro ně mnohdy připraví takové aktivity, které jim vytrénují smysly či motorické dovednosti. Zahrada je taky místo, kde se dají perfektně sledovat změny zahrady a kde se sleduje ekosystém jako takový.

Pokud svému dítěti vybíráte vhodnou školku, vsaďte na tu se zahradou.

Mohlo by se vám líbit...