Co potřebuje dítě do školky? Aneb poprvé bez rodičů

Blíží se doba, kdy dítě dáte vůbec poprvé do školky? Možná se ptáte, co všechno bude potřebovat. Opomineme-li koronavirová opatření, která se mění každým dnem, pojďme si zmínit to základní, co s sebou musí dítě mít.  

Přezůvky, pohodlné oblečení a náhradní spodní prádlo 

Před nástupem do školky je dobré s dítětem zamířit na nákupy. Nemusíte však kupovat žádné psací potřeby, to vás čeká až ve chvíli, kdy nastoupí do první třídy. Nyní svou pozornost zaměřte spíše na přezůvky, které by měly být pohodlné a nemělo by se jednat o typické nazouváky. Spíše pantofle, které dítěti nesklouznou z nohou. Musí mít zpravidla pevnou patu, aby byla zajištěna bezpečná chůze dítěte. 

Vedle přezůvek je nutné pořídit pohodlné oblečení, které si bude dítě samo umět obléknout. Zpravidla se jedná o nějaké punčocháče, tepláky, případně sukýnku nebo šaty, pokud zrovna venku panují vysoké teploty. V každém případě je dobré mít i nějaké náhradní věci na zahradu, které si budou moct nejmenší umazat. 

A samozřejmě nezapomeňte ani na náhradní spodní prádlo. I když by dítě mělo umět chodit samo na záchod, nehody se stávají a u menších dětí, co se sotva odpoutaly od rodičů je to naprosto běžné. 

Nezapomeňte na pyžamo 

Jelikož ve školkách panuje odpolední klid, musí mít dítě s sebou i pyžamo. Nemusí se nutně jednat o pyžamo skládající se ze dvou dílů, může to být klasická noční košilka, kterou si lépe a rychleji obléknou. Konečná volba je ale na rodičích samotných. 

Co by mělo dítě umět? 

V souvislosti s povinnou výbavou je dobré vědět, co by dítě jdoucí do školky mělo umět. Především by mělo reagovat na oslovení a pokyny učitelky. Mělo by samo chodit na záchod a dodržovat další hygienické návyky. Samo by se mělo umět vysmrkat a mělo by zvládat i sebeobsluhu v oblékání a obouvání se. 

Mohlo by se vám líbit...